Vážení spolubývajúci,

Začíname sa pomaly sťahovať do našich príbytkov v IBV Čaňa.

Súbežne sa stretávame s rozličnými problémami aj povinnosťami.

  1. Oprava prístupovej cesty sa po dlhých ťahaniciach začne podľa prísľubu p.        Takáča v pondelok 26.2.2018.
  2. Keďže tu už viacerí bývame a nemáme ešte skolaudované domy, nemáme nárok ani na odvoz odpadu. Prosím vás, nezbavujme sa ho v našom „nikomu nepatriacom okolí“. Vyneste ho na ČOV obce alebo do kontajnerov.
  3. Oveľa väčší problém však vidím vo vyprázdňovaní našich žúmp. Zatiaľ tu nemáme vodovod ani kanalizáciu, a tak skoro ani mať nebudeme. Niekoľkými rozbormi vôd zo studní sme sa presvedčili, že voda je dobrá a môžeme ju spokojne užívať. Problém je v tom, že väčšine z nás sa do dvoch mesiacov žumpy naplnia. Preto je potrebné si s  náskokom zabezpečiť ich vyprázdnenie. Rád by som vám navrhol moje riešenie.

Je potrebné zavolať na VVK, tel. 055/ 7952777 a objednať si ich služby. Dá sa s nimi uzavrieť rámcová zmluva cez telefón a po nahlásení zhruba do 1 týždňa vám pošlú auto s objemom 11m3. Stojí to 39,-€, nič lacnejšie a šetrnejšie k nášmu prostrediu som nenašiel. Sú síce aj súkromníci, ale sú drahší a nie všetci vám vedia dať doklad. Uschovanie dokladu je dôležité pre následné preukázanie sa o legálnom vyprázdnení žumpy. Netreba toho veľa, stačí zopár vypustených žúmp do záhrad a studne budú znehodnotené.

Ešte raz dôrazne apelujem na váš zdravý rozum a prosím aby sme v tejto veci boli všetci seriózni! Prechádzkami si všímajme susedov, a strážme si naše prostredie.

Naďalej môžete využívať pre vaše podnety a postrehy našu spoločnú schránku na Obecnom úrade alebo našu stránku http://ozurbariat.sk/,

E-mail: ozurbariat@gmail.com

Seregély Ladislav

Dôležite upozornenie!